З яким фреоном вибрати кондиціонер - R22 або R410A

Фреон - це холодагент, речовина, що відбирає тепло в охолоджуваного агента за рахунок хімічної реакції. Винайдена велика безліч видів фреону, проте в кондиціонерах найчастіше знаходять застосування фреони R22 і R410A.

Останнім часом із збільшеною боротьбою за екологію фреон R22 став жертвою звинувачення в руйнуванні озонового шару Землі і утворенні озонових дір. Не дивлячись на те, що ці звинувачення піддавалися серйозним сумнівам, згідно з Монреальською угодою (1987 року) виробники кліматичної техніки зобов'язана перейти на сучасніші види холодагентів R410A і R407c.

Так, вже з 2011 року ввезення промислових кондиціонерів на фреоні R22 заборонене в сусідній Росії.

Окрім шкоди для атмосфери 22-й фреон має низку недоліків: при підвищених температурах (вище +43оС) він перестає коректно працювати і міняє свої хімічні властивості, те саме стосується і температур нижче -5оС; новий фреон R410 здатен працювати аж при -15оС морозу.

Варто відмітити, що ці два види фреону не є взаємозамінними і техніка, яка працює на 22-м не може бути перезаправлена на 410-й. Так само, купуючи кондиціонер на 22 фреоні, ви ризикуєте опинитися в ситуації, коли через пару років не зможете виробити його заправку, оскільки фреон R22 вже буде виведений з ужитку.

У будь-якому випадку, на якому б фреоні працював кондиціонер ваш, не варто забувати про сервісне обслуговування кондиціонерів, оскільки без нього жоден кондиціонер не прослужить вам довго.

Вартість кондиціонерів на новому фреоні значно вища за рахунок застосування досконалішого устаткування, але при цьому зростає і продуктивність їхньої роботи, тому фахівці рекомендують переходити на фреон R410, при цьому ви економите на електроенергії та оберігаєте атмосферу від шкідливих викидів.